Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,200 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Odstavenie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý večer pán doktor,chcela by som aby ste my poradili. Som v 7tt už odstavujem svojho 10mesačného syna,celkom sa nám to darí ale mne sa tvorí mlieko už len v jednom prsníku.Na noc sa sťahujem a pijem menej tekutín.Môžem užívať ricinus comunis 30?a ak áno ako?ďakujem veľmi pekne

Podobné otázky

 • Xonvea a dojčenie

  , Autor: MajaKory

  Dobrý deň,

  Môžem prosím dojčiť 18 mesačnú dcérku spolu s užívaním lieku Xonvea 20mg? V letáku sa píše, že môže poškodiť moje dieťa.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  xovnea je indikovaná pre tehotenské zvracanie. Udáva sa, že prechádza do mlieka a môže mať účinky na dieťa. Osobne by som zvážil skôr odstavenie, výhody pre 18 mesačné dieťa už nie sú jasne dokázané.

 • odstavenie kojenia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den,v auguste budem musiet absolvovat liecbu,kvoli ktorej budem musiet odstavit kojenie.Zatial kojim kazde 2hod.Ako mam postupovat,aby bolo aj dietatko najedene a aby som nedostala zapal prsnikov.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ak musíte prestať kojiť tak prestanete dieťa prikladať a mlieko nahradíte umelým. Prsníky si nebudete vytláčať a ni dráždiť a prechodne znížte príjem tekutín.

 • odstavenie kojenia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý den chcela by som vas poprosit o radu.Musela som odstavit kojenie u svojho dietata ale naštastie som ho kojila skoro 7 mesiacou,len teraz neviem ako mam postupovat lebo prsia sa mi ešte naplnaju,som prvorodicka a preto sa Vás chcem opýtat mam si to ešte trochu vytlacat-resp. odsavat alebo mam nechat prsia tak a oni sa mi same prestanu plnit.Aj ked sa naplnaju a nekojim neboli ma to.Vopred dakujem za odpoved Eva

 • Parlodel

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Mám 2-ročného syna, ktorého som sa po porade z lekárom rozhodla prestať dojčiť. Lekár mi predpísal Parlodel na zastavenie tvorby mlieka. Lieky som začala brať až po návrate z dovolenky. Počas užívania Parlodelu som nečakane otehotnela, hneď ako som to zistila som daný liek prestala užívať. Mohlo mať užívanie Parlodelu negatívny vplyv na vývoj plodu?

 • odstavenie dojčenia-naliate prsniky

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Pán doktor,rada by som vedela čo s naliatymi prsnikmy ak už nechcem dojčiť?Mám ich tvrdé ,naliate.Mám ich odsavať,alebo isť ku gynekologovi.Nemožu sa mi zapáliť.Za odpoved vopred dakujem.