• termin

    Dobry den pan doktor, chcela by som sa Vas spytat jednu otazku. Na zaciatku tehotenstva mi urcili termin na 3.9.2009, teraz som bola na 4D sone a tam mi doktor termin posunul na 28.8.2009. Babo vazilo v 25 tt cca 800g, povedal, ze je to viac ako by malo. Je pravdepodobnejsi datum porodu ten, ktory mi urcil doktor teraz podla sona? Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    najpresnejší termín je ten, ktorý sa určí ultrazvukovým vyšetrením na začiatku tehotnosti, najlepšie okolo 8.-9. týždňa, vtedy sú všetky plody rovnaké. Po 12. týždni už nastávajú individuálne rozdiely v raste a stanoviť termín v 25. týždni je hlúposť, robíme to iba vtedy, ak nie je iná možnosť, lebo žena prišla k lekárovi až takto neskoro.
    Úvaha na záver, nechápem čo za individuá sedia za mašinami za 5 milionov korún.