Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,233 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • váha v tehu

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý večer pán doktor. Prosila by som vás o radu, pretože som už s toho neštastná. Som v 30tt a zatial som pribrala len tri kilá a každý mi hovorí že som schudla. Brucho mi rastie dúfam ako treba, ale pred tehotenstvom som vážila 59kg a doteraz mám 62kg. Nejem vela, pretože bábatko mi tlačí strašne na žalúdok, ale snažím sa jest viackrát za den. Len strašne vela sa znervoznujem už od začiatku tehot lebo mám rodinné problémy, ktoré zatial riešim. O týžden mám USG a bojím sa o maličké, pretože aj pri prvom tehot. som sa viackrát zlostila a malý sa mi narodil s váhou 2750g. Prosím poradte mi čo mám robit.Dakujem za radu.Pekný večer vám prajem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  váha plodu nijako nesúvisí s Vašim zlostením a 2750 g je normálna porodná hmotnosť. Nesledujte sa, nestresujte sa, pribrala ste adekvátne.