• zúfala

    Dobry den pan doktor. Som 6 mesiacov po potrate. Teraz sa mi podarilo otehotnieť. Mam vsak strach, ze sa to zopakuje. Stale ked idem na wc, tak sa bojim, ze zacnem krvacat ako pred pol rokom.Ani si neviete predstavit ako silno pracuje moje podvedomie. Moje otazka znie: Vo svojich odpovediach hovorite, ze ak ma plod prezit, tak prezije a ak nie, tak neprezije. Ako dlho pocas tehotenstav plati toto tvrdenie? Su to tie 3 mesiace kriticke na zaciatku tehotenstva? A druha otazka ohladom mojho problemu: kedy by mali zacat nevolnosti, alebo nejake priznaky tehotenstva? Som asi v 3-4-tyzdni a mam napäte prsniky. Ta napätost vsak kolise - raz slaba (skoro ziadna ), raz silna.
    A este jedna otazka. Ste zadany? Mam super sestru! Dufam, ze som vas nenazlostila. Dakujem za odpovede na moje prve dve otazky.

    DObrý deň,
    musíte to brať fatalisticky, veci, ktoré nemožeme ovplyvniť musíme brať ako idú. Ako medik som mal strašný strach z rakoviny, aj som si našiel:
    v 3. ročníku rakovinu hrtana
    v 4. ročníku leukémiu
    a v 5. ročníku rakovinu hrubého čreva.
    Potom som si povedal, že sa na to možem vykašlať a už ma hypochondria netrápi. Nebol som u lekára cca. 10 rokov (okrem zubára) a všetko zvládam čajmi a ignoráciou.
    Takže ak mám vážne ochorieť, tak mi sebapozorovanie nepomože iba ma to stresuje.
    Nevoľnosti nemusíte mať vobec, ani iné príznaky, nesledujte sa.
    Pošlite fotku sestry :)