• Plodova voda

    Dobry den,
    otazka sa tyka mojej mladsej sestri, ktora je teraz tehotna v 8tt. Lekarka jej uz 3 krat robila sono zvnutra - dovod, vraj sa jej nezda, ze ma vela plodovej vody, viac nez obycajne. Zase ju objednala o 2 tyzdne. Inak tvrdi ze je vsetko ok. Myslela som ze sono sa robi tak raz za 5tt a po 10tt je babo krasne vidiet aj zvonku, nie je to nebezpecne ze od 5 - 8tt uz robila 3 krat sono, pocula som ze to moze vyvolat potrat??? A nie je tam nejake riziko ak ma viac plodovej vody? Posledne uz skonstatovala ze je to menej nez naposledy a vystavila tehotensku knizku. Dakujem

    Dobrý deň,
    žasnem, v 8. týždni ešte nie je plodová voda, je iba gestačný váčok s tekutinou. :)
    Sono nemože vyvolať potrat je bezpečné, ale je to blbosť to sledovať. Stačí počkať do 12. týždňa a potom zopakovať dokladný ultrazvuk.