Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,513 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • planované tehotenstvo

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, momentálne sa liečim na pľúcne chlamýdie, antibiotikami doxyhexal 200.Po ukončení liečby budú robiť kontrolné vyšetrenie z krvi až v auguste, v apríli pečeňové testy.Po akej dobe po skončení liečby antibiotikami, alebo až po kontrolných testoch môžeme plánovať dieťatko.Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  závisí či máte obtiaže, alebo zase niekto lieči iba nález protilátok v krvi. Ak máte potiaže odložte tehotnosť až kým nebudete fit, ak nemáte, možete otehotnieť hneď po doužívaní Doxyhexalu.

Podobné otázky

 • Acylpirin, teplota a plánované tehotenstvo

  , Autor: Andy55

  Dobrý deň, pán doktor,
  s manželom sa snažíme o bábätko, meriame si cyklus, zdravo sa stravujem a užívam podporné vitamíny. Je možné, že by som mohla byť na začiatku 4 týždňa, (o 6 dní by mi mala prísť ďalšia menštruácia, ak by sa to tento mesiac nepodarilo.) Mám už pár dní bolesti v podbrušku. Včera mi prišlo veľmi zle, vyskočila mi teplota tak som poslala manžela kúpiť paralen, ale nevracal sa a teplota stále stúpala už nad 38.5 tak som siahla po Acylpiríne 500mg ako prvú pomoc. Potom som sa však dočítala, že by sa nemal užívať v tehotenstve, môže takáto jednorázová dávka ublížiť? Večer mi vyšiel pozitívny test na covid a teplotu mám konštantne okolo 37.8-38.3. Paralen mi zaberie len o pol stupňa. Robím si starosti, či aj táto vysoká teplota nemôže ublížiť v prípade tehotenstva?
  Ďakujem veľmi pekne za radu a prajem pekný deň.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  acylpirín na začiatku tehotnosti sa nepovažuje za nebezpečný, a pokiaĺ tomu rozumiem, vy ešte nemáte graviditu potvrdenú. V prvom rade preliečte poriadne infekciu a potom sa uvidí. Ak sa takto budete fixovať na "otehotnenie" iba si vyrobíte psychogénnu neplodnosť.

 • Neplánovane tehotenstvo

  , Autor: ivusik25

  Dobrý neskorý večer
  Prosím Vás chcem sa opýtať mali sme s mužom prerušovaný pohlavný styk keď cítil že to ide tak vybral urobil sa na plachtu a znova sme mali pohlavný styk môže neplánovane dôjsť k oplodneniu.
  Ďakujem za skorú odpoved

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  áno samozrejme. Ak nechcete zažívať takéto stresy a prípadne ak nechcete neplánovane otehotnieť, určite si dajte predpísať nejakú spoľahlivú antikoncepciu.