• hormonalna porucha

    Dobry den.Chcela by som vediet ci sa hormonalna porucha lieci s antikoncepcnimi tabletkami,kedze moj gynekolog mi doporucuje tuto alternativu ,alebo sa da liecit aj inak.A este na endokrinologickom vysetreni mi zistili hormon prolaktin, vraj preto nemozem otehotniet.Mohli by ste mi poradit, kedze otehotniet chcem ake vysetrenia by som mala podstupit,alebo ako sa liecit.Dakujem.

    Dobrý deň,
    vyššia hladiny prolaktínu može byť spojená s poruchou funkcie štítnej žľazy, potrebné je to vyšetriť a zaliečiť.
    Ak chcete otehotnieť, potrebné je upraviť hladinu prolaktínu tabletkami, ak máte nadváhu, určite musíte zhodiť.