Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.

Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.
16,885 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa gynekologických problémov odpovedal MUDr. Jozef Záhumenský, PhD., vedúci lekár pôrodníckej časti Gynekologicko-pôrodoníckej kliniky FN Na Bulovce.

Všetky zadané otázky ako aj odpovede Dr. Záhumenského vám pre veľký záujem prinášame v podobe archívu, zadávanie nových otázok nie je možné.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • hormonalna porucha

  , Autor: odbornik2

  Dobry den.Chcela by som vediet ci sa hormonalna porucha lieci s antikoncepcnimi tabletkami,kedze moj gynekolog mi doporucuje tuto alternativu ,alebo sa da liecit aj inak.A este na endokrinologickom vysetreni mi zistili hormon prolaktin, vraj preto nemozem otehotniet.Mohli by ste mi poradit, kedze otehotniet chcem ake vysetrenia by som mala podstupit,alebo ako sa liecit.Dakujem.

  Odpovedá: doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD.

  Dobrý deň,
  vyššia hladiny prolaktínu može byť spojená s poruchou funkcie štítnej žľazy, potrebné je to vyšetriť a zaliečiť.
  Ak chcete otehotnieť, potrebné je upraviť hladinu prolaktínu tabletkami, ak máte nadváhu, určite musíte zhodiť.

Podobné otázky

 • Polycystické vaječníky

  , Autor: odbornik2

  Mojej sestre diagnostikovali polycystické vaječníky. S manželom sa pokúšajú o dieťatko. Majú vôbec šancu? Ako sa takéto ochorenie prejavuje? Nie je takéto niečo dedičné? Lebo ja sa tiež pokúšam otehotnieť. Mám obavy. Ďakujem.

  Odpovedá: doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD.

  Dobrý deň,
  polycystické vaječníky sú hlavne ultrazvukový nález a nejedná sa o jedno ochorenie. Príčin je viacero, častou príčinou je obezita, skrytá cukrovka alebo iná hormonálna porucha. Lieči sa to podľa príčiny a liečba býva úspešná, takže šanca otehotnieť je reálna. Genetický podklad ochorenia existuje, ale Vaše riziko sa nedá určiť.