• Ake vyšetrenia ešte treba??

    Dobrý večer pán doktor,ja Vám píšem v mene kamarátky ,ktorá je už uplne zúfala a nevie kam sa obratiť o pomoc.Ja sa pokúsim ten jej problém stručne opísať.Týka sa to neplodnosti už asi 8 rokov nemôže otehotnieť....všetky vyšetrenia zneli....ste v poriadku. Potom na nejakom vyšetrenízistili ,že manželovi spermie nedôjdu ani po krčok materniece.....(proste ja to poviem ludovo )idú na všetky strany,len nie tým správnym smerom.....no potom s podstúpila 3 krát umele oplodnenie.Boli jej riadne odobraté vajíčka .....všetko bolo v poridku ale len niekolko dní...oplodnené vajíčka vždy po pár dnoch v skúmavke odumreli.Toto isté sa zopakovali 3 krát presne tak isto.No nikto jej nepovedal či sa dajú dať spermie na nejaké genetické vyšetrenie alebo prečo sa to takto deje...takže nevie čo dalej.Ostatné všetky vyšetrenia májú v poriadku.Ďakujem pekne za radu.

    Dobrý deň,
    ten termín so spermiami som nikdy nepočul, osobne si myslím, že má možno v krčku protilátky, ktoré bránia prieniku spermii.
    Je možné skúsiť insemináciu manželovými upravenými spermiami priamo do maternice, po stimulácii ovulácie, ale je to strašne zjednodušené, pretože neviem čo všetkom majú vyšetrené.