Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,535 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Ake vyšetrenia ešte treba??

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý večer pán doktor,ja Vám píšem v mene kamarátky ,ktorá je už uplne zúfala a nevie kam sa obratiť o pomoc.Ja sa pokúsim ten jej problém stručne opísať.Týka sa to neplodnosti už asi 8 rokov nemôže otehotnieť....všetky vyšetrenia zneli....ste v poriadku. Potom na nejakom vyšetrenízistili ,že manželovi spermie nedôjdu ani po krčok materniece.....(proste ja to poviem ludovo )idú na všetky strany,len nie tým správnym smerom.....no potom s podstúpila 3 krát umele oplodnenie.Boli jej riadne odobraté vajíčka .....všetko bolo v poridku ale len niekolko dní...oplodnené vajíčka vždy po pár dnoch v skúmavke odumreli.Toto isté sa zopakovali 3 krát presne tak isto.No nikto jej nepovedal či sa dajú dať spermie na nejaké genetické vyšetrenie alebo prečo sa to takto deje...takže nevie čo dalej.Ostatné všetky vyšetrenia májú v poriadku.Ďakujem pekne za radu.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ten termín so spermiami som nikdy nepočul, osobne si myslím, že má možno v krčku protilátky, ktoré bránia prieniku spermii.
  Je možné skúsiť insemináciu manželovými upravenými spermiami priamo do maternice, po stimulácii ovulácie, ale je to strašne zjednodušené, pretože neviem čo všetkom majú vyšetrené.