Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.

Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.
16,885 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa gynekologických problémov odpovedal MUDr. Jozef Záhumenský, PhD., vedúci lekár pôrodníckej časti Gynekologicko-pôrodoníckej kliniky FN Na Bulovce.

Všetky zadané otázky ako aj odpovede Dr. Záhumenského vám pre veľký záujem prinášame v podobe archívu, zadávanie nových otázok nie je možné.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • rok?

  , Autor: odbornik2

  dobry den, je naozaj normalne, ak sa nedari otehotniet do roka? nie je to prilis dlha doba? niekedy mi to pripada, akoby to bolo kvoli tomu, aby sa zdravotnictvu usetrili peniaze za vysetrenia a nerobili by sa tak casto.
  nie je to prilis dlha doba rok? dakujem za Vasu odpoved.

  Odpovedá: doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD.

  Dobrý deň,
  rok je strašne krátka doba a svetová zdravotnícka organizácia doporučuje 2 ROKY.
  Do roka otehotnie 80% párov, ktoré majú pravideľný pohlavný styk a nepoužívajú antikoncepciu. Toto číslo sa nezvýši ani keby sme po pol roku cpali liekmi všetky zdravé páry, ktorým sa nedarí.
  Za ďalší rok, ešte otehotnie 5% párov, teda za dva roky otehotnejú 85% párov a TOTO PERCENTO JE ROVNAKÉ, ČI SA LIEČI ALEBO NIE !!!!!!
  Iba netrpezlivosť žien a snaha o zárobok centier pre asistovanú reprodukciu sposobuje, že sa ženy zbytočne stresujú vyšetreniami a liečbou a tým potom ostáva iba skúmavkové oplodnenie ako posledná metóda, keby ženy netlačili na pílu a normálne žili, skúmavky budú skoro vždy zbytočné. Zo spoločnej kasy zdravotného poistenia sa berú priehrštiami obrovské sumy a pritom neostáva na dobrú prenatálnu diagnostiku a porodníctvo.

  Pritom stačí upraviť životný štýl a schudnúť, obezita je jednou z najčastejších príčin neplodnosti žien.

Podobné otázky

 • Spontánne potraty

  , Autor: odbornik2

  Aké vyšetrenia by ste mi odporučili po 5 spontánnych potratoch, ktoré boli v rozmedzí 5-8tt. Tri boli v 7tt. Na aké vyšetrenia mám nárok? Po každom potrate som otehotnela vždy po troch mesiacoch a porodila som zdravé dieťa. Čo sa mohlo stať? Môže to byť len náhoda? Je možné že mám imunitu voči plodom ženského pohlavia, keď že mám troch chlapcov? Túžime po dievčatku. Je možné nejako zistiť,či je to tak?
  Ďakujem Vám za váš čas a nervy s nami a s tými našimi otázkami.
  Prajem príjemný večer.

  Odpovedá: doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD.

  Dobrý deň,
  teoreticky je možné, že máte nejakú genetickú vadu, ktorá postihuje iba dievčatá, ale je to malá pravdepodobnosť, vhodné je kompletné genetické vyšetrenie Vás aj partnera.