• rok?

    dobry den, je naozaj normalne, ak sa nedari otehotniet do roka? nie je to prilis dlha doba? niekedy mi to pripada, akoby to bolo kvoli tomu, aby sa zdravotnictvu usetrili peniaze za vysetrenia a nerobili by sa tak casto.
    nie je to prilis dlha doba rok? dakujem za Vasu odpoved.

    Dobrý deň,
    rok je strašne krátka doba a svetová zdravotnícka organizácia doporučuje 2 ROKY.
    Do roka otehotnie 80% párov, ktoré majú pravideľný pohlavný styk a nepoužívajú antikoncepciu. Toto číslo sa nezvýši ani keby sme po pol roku cpali liekmi všetky zdravé páry, ktorým sa nedarí.
    Za ďalší rok, ešte otehotnie 5% párov, teda za dva roky otehotnejú 85% párov a TOTO PERCENTO JE ROVNAKÉ, ČI SA LIEČI ALEBO NIE !!!!!!
    Iba netrpezlivosť žien a snaha o zárobok centier pre asistovanú reprodukciu sposobuje, že sa ženy zbytočne stresujú vyšetreniami a liečbou a tým potom ostáva iba skúmavkové oplodnenie ako posledná metóda, keby ženy netlačili na pílu a normálne žili, skúmavky budú skoro vždy zbytočné. Zo spoločnej kasy zdravotného poistenia sa berú priehrštiami obrovské sumy a pritom neostáva na dobrú prenatálnu diagnostiku a porodníctvo.

    Pritom stačí upraviť životný štýl a schudnúť, obezita je jednou z najčastejších príčin neplodnosti žien.