• zistenie prebiehajúcej ovulácie

    Pán doktor, mam 30 rokov, 5 rocneho syna, ktoreho sme s manzelom pocali na prvykrat. Teraz sa nam nedari mat druhe dieta. Moj gynekolog mi kazal najblizsie dva mesiace merat bazalnu teplotu kazdy den v posve, aby zistil, ci prebieha ovulacia. Myslite si, ze ti nie je trosku zastarala metoda?Ze sa to neda zisti iným, odernejším spôsobom?Ďakujem.

    Dobrý deň,
    nepíšete ako dlho sa snažíte, na to, aby bolo potreba niečo robiť a stresovať Vás je nutná minimálne ročná snaha. Určite je potrebné, aby ste mala ideálnu hmotnosť a zdravý životný štýl.
    Meranie bazálnej teploty je síce zastaralá metóda, ale na druhej strane lacná a relatívne spoľahlivá, hlavne jej negatívna predikčná hodnota.
    Existujú aj ovulačné testy, ktoré sa dajú kúpiť v lekárni, sú spoľahlivejšie.