• priecna poloha + 2x obmotana snura v 30. tt

    Dobry den zelam,momentalne zacinam 32 tt, pricom v poslednej poradni - v 30 tt malo babatko nadalej priecnu polohu, plus po novom ma pupocnu snuru 2x obmotanu okolo krku. Dalej to so mnou nerozoberala, ta informacia mi vsak pochopitelne nahnala strach. Nikde neviem zistit, ake su rizika pri takomto tehotenstve, resp. ci je stale vysoka sanca, ze sa dieta narodi zive a zdrave. S prirodzenym porodom a pretocenim za takychto okolnosti uz samozrejme ani neratam. Dakujem pekne za odpoved.

    Dobrý deň,
    je síce naozaj možné, že je plod v priečnej polohe pretože mu bráni pupočník k otočeniu, ale nemusí to byť nutne pravda a plod sa otočí. Riziko úmrtia plodu v maternici nie je vysoké, pretože vzdialenosť medzi otočeným pupočníkom a úponom na placente sa nemení a pupočník sa neuťahuje. Ak plod ostane priečne, budete zrejme rodiť plánovan cisárskym rezom v 39 týždni