• Pulz vyšší Menšie bábätko o 10 dní

    Dobrý deň
    Začnem asi tým že od začiatku merania mám bábätko o 10 dní menšie boli genetické testy krvou robené (pozitívne prvé na SLOS) následne sa to vyvratilo druhým odberom že boli zle hodnoty vypočítané sa to vyvratilo. Aj morfologickym ultrazvukom špeciálnym nepotvrdené .. Taktiež aj uigr tiež bolo vyvrátené .. Merané hodnoty sú na spodnej hranici ale všetko je v norme .. Avšak som 36 TT a ja som začala mať vyšší pult idem na interné vyšetrenia (som 4 rodička ) tieto problémy.som.nemala ani pri jednom. Teraz sa začínam bat aby sa mi termín nepredĺžil o 10 dní kôli tomu posunu . Pri prvom pôrode pred 15 rokmi si pamätám ako mi povedali na sále že v poslednej chvíľy som porodila (bol privolaný v Tom čase primár dodnes si to pomatam) plus zelená polodva voda atď.. Popôrodna depresia nastala potom atď...Dá sa tomuto niejako predísť aby som nemusela takto prenášať ? Dosť sa bojím a ležať zase 2 tt v nemocnici a čakať keď mám doma deti už zažiť nechcem...Pre túto opakujúci skúsenost sa teraz obávam čo bude ďalej ...
    Ďakujem za každú radu aj odpoveď

    Dobrý deň,
    ospravedlňujem sa ale vôbec Vašej otázke nerozumiem.
    Termín pôrodu sa presne stanovuje podľa ultrazvuku medzi 10.-12. týždňom gravidity a potom sa miery plodu porovnávajú s týmto termínom.
    Vyšší pulz v tehotnosti býva, v prvom rade je potrebné vylúčiť chudokrvnosť, ale často to býva kvôli vyššej funkcie štítnej žľazy v tehotnosti.
    Pôrod sa vyvoláva ak je na to reálny dôvod.