• aeróbna kultivácia

    Dobrý deň,
    chcela by som sa Vás spýtať ohľadom výteru z pošvy ktorý mi robili v 35. týždni. Kultivácia na Str. agalactiae bola negatívna. Avšak pri aeróbnej kultivácii bol nález : ojedinele Haemophilus influenzae - je to nebezpečné pre moje bábätko ak by som rodila normálnym spôsobom.?
    Môj gynekológ mi povedal, že o podaní antibiotík rozhodnú v pôrodnici, keďže sa môže objaviť horúčka bábätka atď. Lenže pri prvej poradni v pôrodnici mi povedali, že nemám žiaden bacil čo škodí bábätku. Tak som z toho zmätená, bojím sa že bude bábo ohrozené ak mi nedajú žiadnu liečbu.
    ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    haemophilus je náhodný nález a nemá žiadny vplyv na tehotnosť a plod. Žiadne antibiotiká nie sú potrebné, hemofilus tam už nemusí ani byť.