• Predcasny porod a nasledne otehotnenie

    Dobry den pan doktor, mam taku otazku, vlastne viac otazok.
    Po 14. mesiacoch snazenia sa mi podarilo otehotniet a dieta sa mi narodilo predcasne v 26.tt, v marci tohto roku, porod vyvolala infekcia, dieta zial po takmer 2. mesiacoch zomrelo, pretoze som nanho preniesla infekciu (pravdepodobne bakt. vaginoza, pretoze som nemala ziadne tazkosti). Na infekciu som bola preliecena po porode ATB. Teraz uvazujeme s priatelom o dalsom dietati samozrejme po dokladnom vysetreni zdrav. stavu. Uz som mala aj prvu menstruaciu. Je pravda, ze po porode je lahsie otehotniet? Ak ano, preco? Bojim sa, ze to moze tak dlho trvat ako prvy krat a mozno aj dlhsie. Uz som uvazovala aj o IUI, aby som co najskor otehotnela, z psycholog. hladiska, ale vraj na to musia byt zdrav. dovody. Ak by u nas neboli zdrav. problemy, je taka moznost aj na vlastnu ziadost? Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    určite by som to neriešil umelými zásahmi ale normálne, ak sa to už raz podarilo, podarí sa to znova. IUI nezvýši pravdepodobnosť otehotnenia u plodného páru, ak nie je známa príčina neplodnosti. Snažte sa nestresovať, normálne žiť, malo by sa to podariť v krátkom čase.