• streptococcus beta-hemolytický non A non B

    Dobrý deň, som v 39. týždni tehotenstva a v kultivačnom vyšetrení z pošvy mám takýto nález: Streptococcus beta-homolytický non A non B masívne a tiež Enterococcus species - citlivosť kvalitatívna. Gynekologička mi nenasadila žiadnu liečbu. Bude postačujúce podanie antibiotickej liečby vo forme infúzie až pri pôrode. Nemôžu nastať nejaké komplikácie hlavne čo sa týka zdravia dieťatka? Termín pôrodu mám 04.04.2011.

    Dobrý deň ,
    ak to nie je B streptokok tak by som nedal liečbu ani počas porodu. je to normálna flora pošvy. Ak chcete kúpte si lactovag a užívajte ho, je bezpečný a nahradí tieto baktérie lactobacilom.