• otazky

    Dobry den. Mam 2 otazocky. Je pravda ze ked sa poda epidural pri porode tak sa porod spomali alebo dokonca zastavi? A ci sa da vyliecit uplne zo streptococa agalactiae,keby sme s manzelom uzivali naraz atb ci by sme sa tejto bakterie zbavili natrvalo. V podstate potom by sme ju uz nemohli od seba navzajom chytit. Alemo sa mylim...dakujem

    Dobrý deň,
    ak sa epidurálna analgézia podá v správnu dobu, porod nespomaľuje, dokonca ho može i urýchliť (zmeknutie porodných ciest, zníženie adrenalínu kvoli útlmu bolesti).
    Nie streptokokus agalactiae je všade okolo Vás, nedá sa z neho "vyliečiť" aj preto, lebo to nie je choroba, je to bežná baktéria. Jediný problém je, že novorodenec sa pred ňou nevie brániť, preto sa matkám dávajú za porodu antibiotiká.