• vycitky kvoli predcasnemu porodu

    Dobrý den chcela by som sa spytat –som pol roka po porode, otehotnela som spontanne niekolko mesiacov po laparoskopii kvoli endometrioze a v hlave mam viacero nezodpovedanych otazok, bola by som vdacna za zodpovedanie aspon niektorych ktore predkladam. Tehotenstvo som mala komplikovane opakovanymi recidivujucimi infektami dychacich ciest, (celkovo som vybrala 4 antibiotika), krvacanim na zaciatku druheho trimestra, oblickovymi kolikami a kamenmi, anemiou stredne ťažkého stupňa , aktivaciou hemostatickeho systemu (neviem ci som to spravne napisala, ale pichala som si cca este mesiac po porode fraxiparin 0,4), kvoli preeklampsii a polohe KP mi bol v 36 tyzdni tehotenstva vykonany cisarsky rez. (hodnoty pri preeklampsii boli: tlak– najvyysi doma 175/114; v nemocnici najvyssie namerany: 160/105; KVP: 2,9g/den, (vzostup behom tyzdna z hodnoty 0,43),kys.močova: 402.)Syn mal po narodeni viacero problemova, niektore pretrvavaju doteraz. Na novorodeneckom oddeleni mi povedali, ze mu uskodili tie vysoke tlaky, a ze mozno by bol na tom lepsie keby sa narodil skor, 8 dni bol v inkubatore. Mne vsak povedal moj gynekolog, ze porod sa robil kvoli mne, babatku ze bolo dobre, len mne bolo zle. Tak odvtedy mam vycitky, ci som radsej nemala cusat, ze mi je zle a nemala som to radsej nejako vydrzat aspon o tyzden dlhsie? Boli ozaj uvedene hodnoty indikaciou k predcasnemu porodu? Liecili ma cca 2 tyzdne dopegytom – ku koncu davka 4x1, vasocardinom (2x1denne) a magneziovymi infuziami niekolko krat denne. Aka je pravdepodobnost, ze uvedene problemy sa vyskytnu i pri druhom tehotenstve? (teraz sa urcite este na druhe dieta necitim, dost ma to cele vycerpalo a stale nie som uplne ok, ale myslim tak o par rokov). Vopred Vam dakujem za odpoved a prajem pekny den, Jana, 28, z Trencina

    Dobrý deň,
    ak naozaj toto povedal Váš gynekolog, okamžite ho zmeňte. Medika v 5. ročníku by som vyhodil, ak by povedal, že pri preeklampsii je dieťaťu dobre. Preeklampsia je choroba placenty a plod je vysoko ohrozený !!!!
    V Trenčíne ste bola v najlepších rukách, gyn. por. oddelenie je tam vysoko kvalitné a lekári veľmi erudovaní. Váš obvodný gynekolog asi nevie čo hovorí.