• smutny porod

    dobry den, pan doktor,
    chcem sa Vas spytat co moze byt pricinou vnutromaternicoveho udusenia babatka..(mimo pripadu s pup.snurou). babatko malo len 2.3 kg v 39 t t. nebolo malinke?suvisi to nejako s vyzivovacou schop.placenty?su prietoky vzdy smerodajne?mojmu babatku urcil vahu lekar skoro presne.preco sa v mnou opisanom pripade povazovala tato nizka vaha za idealnu a vse bez komplikacii...(znama bola v polcase tehotenstva hospitalizovana i s krvacanim, kt ustupilo a islo sa dalej, ku koncu tehotenstva schudla 1,5 kg).je to viac otazok, ospravedlnujem sa..no smutny pripad maleho drobceka ma moc trapi..dakujem za odpoved

    DObrý deň,
    2,3 kg je o niečo menej, ale nie je to katastrofa. Vačšinou je to naozaj pupočníková šnúra, nemusí byť na nej uzol, ani nemusí byť omotaná, stačí pritlačená a dieťa sa udusí. ŽIaľ, všetci sme smrtelní.