• laktacia

    Vazeny pan doktor,

    uz som naozaj poprezerala cely internet, casopisy, zavolala laktacnu poradkynu, radila sa, zial po prisati sa k mojim prsiam vypije moja dvojtyzdnova dcerka takmer 90 ml Nutrilonu, co je naozaj velmi demotivujuce. Rodila som sekciou v naplanovanom termine, ktory bol tyzden pred prvym sonograficky urcenym terminom, mala som po sekcii zapal mocoveho mechura, liecim sa na stitnu zlazu a som asi ako vsetky zeny po porode anemicka. Samozrejme, ze doslo hned po porode na oddeleni sestonedelia ku krmeniu z flasky, ja som si vsak, hned ako som sa zmohla, dcerku prikladala, ale naozaj je to len minimum, co jej mozem poskytnut. Dcerka pri prvom prevazeni dokonca mala ubytok na vahe. Chcela by som sa Vas opytat, ci napr. hypotyreoza nema nejaky suvis s laktaciou. Snazim sa byt v pohode, ale i tak ma to velmi trapi a neviem dokedy ma skusat laktaciu rozbiehat. Cely den len prikladam, odsavam, pretoze sa mi aj kvapka mlieka pocita a tak dokola.
    Moja druha otazka je, kedy je mozne po sekcii zacat cvicit, mam problemy s chrbticou a potrebovala by som si ozaj poriadne zacvicit.
    Velmi pekne Vam dakujem uz za precitanie mojej otazky a aj za odpoved a prajem krasny den.

    Dobrý deň,
    nie každá žena má umožnené kojiť hraje v tom veľa faktorov, aj sposob porodu, žiaľ.
    Na druhej strane obrovská hystéria internetová za kojenie okrem priaznivej motivácie žien ku kojeniu, často vedie k zbytočným psychickým problémom u žien, ktoré z nejakého dovodou nemožu kojiť.
    Skúšajte, ale je možné, že sa to nepodarí. Nestresujte sa aj nekojené deti sú zdravé a spokojné.