• Odtekanie plodovej vody

    Dobrý den,

    chcem sa opýtať, ako odlíšim odtekanie plodovej vody od postupného odchádzania hlienovej zátky pred pôrodom. Som v 38 tt, len vcera som bola na kontrole u gynekologicky a dnes mam pocit, ze vytok, ktory mam je konzistencne velmi riedky a na tmavých nohavickách ostáva slabo ciri az slabo nabelavý -a nie hlienovity ako predtym. po pouziti vlozky nema ziadne zafarbenie.mam pocit skoro ako by som sa slabo pocikavala. Mohla mi zacat odtekat plodova voda? co by som mala v takom pripade robit? ist do pnemocnice, alebo este pockat?
    vdaka za odpoved.

    Dobrý deň,
    áno mohla to byť plodová voda, i keď takýto postupný odchod je zriedkavý. Skor dojde k masívnemu odtoku cca. litra tekutiny.
    Odlíšiť sa to dá iba vyšetrením v nemocnici.