• Modrinky na tvári dieťaťa

    Dobrý deň
    Môj druhý pôrod bol dosť rýchly, trval cca 3hodiny od prvých kontrakcií. Keď som uvidela synčeka mal takú zvláštnu farbu tváričky, ani modrá ani červená (pridusený nebol, ani pupočníkovú šnúru nemal okolo krku, hneď po pôrode plakal). Až pri vizite mi doktorka povedala, že malý má modrinky na tvári, lebo sa pri pôrode poudieral. Veľmi ma to trápi, preto sa chcem spýtať, či som mu to mohla spôsobiť ja zlým tlačením alebo dýchaním (pôrodná asistentka mi nedovolila dýchať pri poslednej fáze pôrodu ako „psík“ ale nádych a dlhý výdych, čo mi vôbec nevyhovovalo, ale v takej situácii nemá človek ani silu protestovať.) Taktiež sa mi tesne pred odchodom na sálu snažila dieťa ešte v brušku napraviť, že sa tlačí zlým smerom. Mohla nechtiac ona spôsobiť tie modrinky? Alebo mohla tomu zabrániť doktorka, keby mala celý pôrod pod dohľadom (prišla totiž až na poslednú fázu – vytlačenie dieťaťa)? Inak synček nemá žiadne iné zdravotné ťažkosti, teda dúfam že ani toto nebude mať žiadny negatívny vplyv na jeho zdravie.

    Ďakujem veľmi pekne za zodpovedanie mojich otázok

    DObrý deň,
    prechod porodným kanálom je pre hlavičku plodu občas zložitý a dieťa sa rodí otlačené a občas aj s modrinami. Nikto za to nemože, stáva sa to a hlavne to nezanecháva žiadne následky, vačšinou to do týždňa úplne zmizne.