Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
17,138 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Menštruácia??

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý večer pán doktor!
  Chcela by som sa opýtať som tri mesiace po pôrode, presne päť týždňov som krvácala, ale o týždeň som začala krvácať znova a trvalo to približne 8 týždňov, krvácanie nie je silné prvé dva dni sú to len také akoby malé "hrudky" a potom jasno červená krv. O šesť dni to začalo znova a o tri dni mi na pravom vaječníku našli veľkú cystu.Doktor mi predpísal antikoncepčné tabletky Cerazette.Po 3 tabletkách som prestala krvácať a pri 10 tabletke sa to znova začalo, pán doktor mi povedal že musím vydržať, kým sa ustália hormony, vraj to krvácanie môže byť len menštruácia alebo to bude potrebovať operáčný zákrok s odstránením vzniknutej cysty?...veľmi pekne dakujem za radu či je lekárov postup správny a tiež či je "vhodné"čakať, kedže by som chcela mať gynekologické časti v poriadku pre prípadnú dalšiu graviditu.....s pozdravom Ostrihoňová

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň, vhodné je dokladné vyšetrenie maternice hlavne ultrazvukom.
  Cysta býva po porode zriedkavá, pri kojení nezvyklá, doležité je dokladné ultrazvukové vyšetrenie a sledovanie, odber na markery a prípadné i operačné riešenie, ak nezmizne.
  Cerazette by mali cyklus upraviť a krvácanie by malo prestať.

Podobné otázky

 • Menštruácia počas šestonedelia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor, porodila som 7.3.2011, čiže 4 týždne dozadu. Po pôrode bolo krvácanie, očistky nakoniec žltej farby, ale žiadna krv už a od dnes rána krvácam presne ako pri menštruácii, aj také bolesti mám, je to možné aby to bola už menštruácia?? ďakujem za odpoveď.