• koncom panvovym

    Dobry den,
    citala som odpoved co ste poslal jednej z nas ohladom toho ze dieta je otocene zadockom dole.
    Ja mam taky isty problem, mam 21 a toto je moje prve tehotenstvo. Som v 35tt a doktor mi povedal ze dieta je male na svoj vek, tvrdne mi maternica, opuchaju nohy! Myslite si ze sa este otoci? A ako prebieha porod koncom panvovym?
    Za odpoved dakujem

    DObrý deň,
    šanca že sa otočí je už pomerne malá. Priebeh porodu závisí na veľkosti plodu na jeho presnej polohe a na skúsenostiach porodnice. Ak bude dieťa malé a bude zaostávať v raste, asi budete rodiť cisárskym rezom. Doležité je aby Vám sledovali tlak krvi, ak Vám opúchajú nohy.