• Zásadiité PH

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, akým spôsobom môžem zmeniť PH v tele (v moči). Mám ho totiž zásadité. Moja gynekologička vravela, že pravdepodobne z toho mávam časté a husté výtoky. Upozornila ma na to aj obvodná lekárka - mám problémy s trávením a časté kŕče - vraj to môže byť tiež z toho. Predpísala mi Celaskon. Poslala ma na gastro vyšetrenie. Dr. nič nenašiel, zobral výsledky na hystológiu. Zatiaľ neviem ako dopadli. Je možné upraviť PH stravou? Akou, čo by som mala jesť?
    Od budúceho mesiaca by sme chceli s manželom pracovať na druhom bábätku. Náš prvý drobec bude mať dva roky. Chcela by som byť v poriadku. Antikoncepciu som od pôrodu nebrala žiadnu.
    Tiež som počula, že PH môže ovplyvniť pohlavie dieťatka. Ak chceme dievčatko, malo by byť kyslé. Chceme to vyskúšať :-)
    Ďakujem
    Prajem pekný deň

    Dobrý deň,
    zasaditá moč može byť prejavom infekcie, ale to by sa ukázalo na tých vyšetreniach. Strava ovplyvňuje pH moči iba minimálne. Pite veľa tekutín a ak nemáte problémy tak sa nepozoroujte. Možete začas s manželom pracovať.