• Menštruácia

    Dobrý večer,
    viem,že ste tu už milionkrát odpovedali na otázku týkajúcu sa chýbajúcej menštruácie počas dojčenia. A uvedomujem si,že pokiaľ dojčím nemám ovuláciu teda ani menštruáciu.
    Len sa chcem opýtať, či je normálne že počas 6 mesiacov od pôrodu /plne dojčím/ nedošlo ani k miernemu zakrvácaniu ani žiaden výtok, proste absolútne nič. Či je to normálne, kedže iné ženy po pôrode takú dlhú dobu aj počas dojčenia už menštruujú aspon mierne.
    Pýtam sa aj z toho dôvodu - od nástupu prvej menštruácie som mala nepravidelnú periodu, posledných 10 rokov som už nemenštruovala vôbec, nemávala som ani ovuláciu a otehotnela som len vdaka liečbe - Provera dlhodobo, Duphaston dlhodobo, a 1 mesiac Clostylbegyt + injekcia /už si nespomínam na jej názov/. Teraz neviem, či mám ísť na vyšetrenie, či je všetko ok, alebo počkať kým prestanem dojčiť a potom sa zaoberať mojou menštruáciou.
    Ešte sa chcem opýtať, ak budem dojčiť už len ráno a večer, či tiež nemusí vôbec dôjsť k ovulácii a menzesu, tak ako pri plnom dojčení
    ďakujem

    Dobrý deň,
    áno je to možné a normálne.
    Keď dojčíte nemenštruujete. V súčasnosti však sú ženy pomerne obézne a majú sýtu stravu plnú tukov takže si vyrábajú estrobény aj mimo vaječníkov takže pri kojení krvácajú všelijako.