• porod????????

    Dobry den,pan doktor!V prvom rade Vam chcem podakovat za odpoved a za presvedcenie,ze porodim zdrave dietatko,tym ste ma potesili!Dnes by som rada poznala Vas nazor na tuto skutocnost.Pisala som Vam o problemoch s placentou a prietokmi,ktore mi kontroluju prakticky od 31tt.Vcera/11.6/som bola na pravid.tyzdn.kontrole,momentalne som podla P.M.resp.tehot.kalkulacky v 37tt+3dni,som uzavreta,bolesti zatial nepocitujem.Na usg mi uz vsak primarka zistila menej plod.vody a vyzretu placentu/prietoky 2,58/.Mam prist zasa o tyzden,aby sme sa dohodli na pripadnom porode zrejme kvoli placente=typ III.Tak by som Vas chcela poprosit o Vas nazor,lebo nie som za vyvolanie porodu za kazdu cenu a tiez by som chcela vediet,ci BPD 93 a FL 76,2 su v poriadku na moj tyzden.
    Este taka podotazka: ako to je vlastne s tym urcovanim tyzdnov,nakolko mne uz do knizky pisu 38tt.P.M bola 24.9.07 a termin por.je 1.7.
    Dakujem Vam za odpovede a prajem vela uspechov! Janina

    Dobrý deň,
    placenta III po 34. týždni je normálna. Rozmery hlavičky a nožky sú symetrické, chýba rozmer bruška, ktorý je najdoležitejší pri podozrení na poruchu prietokov.