• podviazanie vaječníkov

    Dobrý deň pán doktor,
    chcela by som Vám položiť otázku ohľadom podviazania vaječníkov. Mám 31 rokov, 2,5-ročného synčeka a momentálne som v 26 tt. Prvé tehotenstvo bolo ukončené sekciou, nakoľko sa pôrod ani po vyvolaní nepodarilo rozbehnúť. V tom období som mala na maternici myóm, ktorý mi minulý rok v apríli laparoskopicky odstránili. Aj kvôli tomu, aj kvôli druhému myómu, ktorý sa mi vytvoril, mi moja pani doktorka navrhuje ukončiť aj toto tehotenstvo cisárskym rezom.
    Zaujímalo by ma, že ak sa rozhodnem pre podviazanie vaječníkov, či sa dá tento zákrok zrealizovať hneď pri sekcii a aký je váš názor na tento "druh antikoncepcie", či tam nie sú nejaké vedľajšie problémy do budúcnosti. S manželom sme sa rozhodli, že ďalšie dieťa už plánovať nebudeme a po dvoch sekciách sa to ani neodporúča, tak mi to príde ako najvhodnejšie riešenie.
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    podvazujú sa vajcovody a nie vaječníky.
    Stav po operácii myómu je indikáciou na cisársky rez a plne akceptujem rozhodnutie Vašej gynekologičky.
    Ak chcete zároveň aj sterilizáciu, máte na ňu právo, musíte podpísať žiadosť. Musíte si však uvedomiť, že zákrok je takmer nevratný a trvalý.