• preeklampsia

    Dobry den chcela by som sa opytat ze ked som mala pri prvom tehotenstve preeklampsiu ake je riziko ze sa to zopakuje.Prve tehotenstvo prebiehalo normalne do 26 T.T.Potom som sa zacala zavodnovat -nepracovali mi dobre oblicky,vysoky tlak a vysoky pocet bielkovin v moci.museli tehotenstvo ukoncit cisarskym rezom v 38 T.T.Teraz by sme chceli druhe dieta ale mam strach ci sa to nemoze zopakovat.Da sa tomu predist.Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    riziko opakovania je vyššie oproti bežnej populácii avšak vačšina žien v ďalšej tehotnosti už nemá preeklampsiu. Boli štúdie, ktoré dokázali, že malé dávky aspirinu na začiatku tehotnosti znížili riziko preeklampsie ale moemntálne sa to spochybňuje.
    Doporučuje sa aj diéta bohatá na bielkoviny.