• vysoky krvny tlak

    Dobry den...som v 32tt a pravdepodobne ,mam problemy s tlakom..v poradni som mala stale 130/90 140/90 a dnes az 150/90..moj gynekolog ma poslal na interne tam mi namerali 140/80 a vcera som mala na cely den holter avysledky v norme 127/79 v kl. faze 108/61 pri namahe 180/100 beriem dopegyt a magne b6....doma mam stale tlak v norme nie nad 130 a nie nad 90 takze uz mam stres z merania a dnes ked som sla ku gynekologovi do poradne sla som so strachom a tym ze zas mi tlak vyskoci a presne aj tak bolo srdce sa mi rozbuchalo a tlak som mala tych 150/90...moj gynekolog ma poslal ze mam ist v pondelok do nemocnice do rizikovej poradne...ozaj moc mam vporiadku a ani nepuchnem..ale on mi povedal ze to aj tak moze byt zaciatok gestozy..chcela by som pocut vas nazor na to ...za odpoved dakujem..

    Dobrý deň,
    áno je to možné, že máte začínajúcu preeklampsiu, vhodné by bolo aj vyšetrenie krvi a prísne sledovanie tlaku a stavu plodu. Preeklampsia je neezpečná aj pre dieťa, preto je potrebná opatrnosť.