• rizikové tehotenstvo a opakovaná angína

    Dobrý deň pán Záhumenský,
    Písala som Vám už ohľadne tvrdnutia bruška, keďže sa mi aj skrátil krčok maternice na 1,5 a tvrdnutie neustupovalo, bola som hospitalizovaná a tvrdnutie sa infúziami podarilo zmierniť. Teraz som však PN až do konca tehu. Teraz začínam 29. týždeň a včera som spozorovala príznaky choroby, večer sa to zhoršilo, mala som celú noc teplotu 37,44, škrabe ma v krku a tečie mi z nosa. Keď som bola v 14.tt tiež som mala angínu a liečila som sa Penclenom a bioparoxom, teraz si dávam len ten bioparox, ale úľavu nepociťujem. Myslíte si, že by som to mohla len vyležať, alebo je lepšie navštíviť lekára a užívať lieky? Už mám strach, pretože som bola v tehu chorá, teraz to tvrdnutie a zasa ďaľšie lieky. Nebude to mať nejaký zlý vplyv na dieťa?
    ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    37,4 je v tehotnosti normálna teplota. Pocit zdurenia sliznice je v tehotnosti tiež normálny. Dajte se čaj, odpočívajte a veľas vitamínu C. Na dieťa to nemá vplyv.