• Kiahne a tehotenstvo

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, aký dopad môžu mať kiahne mojej dcéry na moje tehotenstvo - 5. mesiac, dcéra sa vysypala vyrážkami dnes a hneď sme ju izolovali, ale je tu ešte inkubačná doba ochorenia.Ja som v detstve kiahne nemala. Ďakujem

    Dobrý deň,
    ak ste kiahne nemala, je veľká pravdepodobnosť, že ich dostanete. Tehotnosť to však neohrozuje, avšak priebeh kiahní v dospelosti a v tehotnosti može byť dosť prudký, hrozí Vám aj možnosť zápalu pľúc. Mala by ste navštíviť infektologa hneď po výseve.