• ultrazvuk v 19. týždni

    dobrý deň, práve som sa vrátila z vyšetrenia, no keďže lekár, ktorý mi ultrazvuk robí, nie je mojim gynekológom a je zhovorčivý tak, že by kľudne mohol hrať hluchonemého, rada by som si dala vysvetliť lek. skratky zo správy:
    II.sono skrining TAS - p.p. hlav. chrbátik vpredu, pohyby a akcia srdca prítomné, plod. vody prim. objem, placenta post. gr. mat. O.
    Biometria: BPD 45,8mm (18W4D - tomuto rozumiem), OFD 55,2mm (18W3D), FL 28,5,, 18W5D EDD 1.9.2008+-13D mozg. štr. prítomné, spin. kanál intaktný, srdce 4odd. systém, MM a ŽB vizualizované.
    drží
    Veľmi pekne ďakujem a prajem príjemný deň.

    Dobrý deň,
    TAS - transabdominálne sono - brušnou sondou
    pphlav poloha pozdlžna hlavičkou
    plodová voda norma.
    placenta zadná stena, normálneho vzhľadu
    rozmnery OK,
    Dátum porodu 1.9. +- 13 dní
    mozgové štrbiny prítomné, kanál miechy bez poruchy, srdce 4 oddiely (2 predsiene a 2 komory), Močový mechúr a žalúdok prítomné
    všetko je ok.