• protilatky v tehotenstve

    pekny den, prosim vas, mam taky dost pre nas zavazny problem. po porode mi nepichli anti-d , neviem s akeho dovodu, asi nedostatok zaujmu o rodicku, neviem. ja mam rh negat a moj manzel pozit. a nas syncek tiez pozit., co vyplyva, ze mali mi pichnut protilatky. chceme mat druhe babo a citala som, ze tu hrozia potraty, skoro vyvolany porod ked su vysoke protilatky a v najtazsich pripadoch sa vymiena este nenarodenemu dietatku krvicka,velmi sa toho bojime. a ze sa pichaju protilatky okolo 28-30tt, nie je to neskoro? nedaju sa pichnut hned na zaciatku tehotnosti, aby sa predislo k tvoreniu sa protilatok??? aky je vlastne postup pri takychto pripadoch? velmi pekne dakujem za odpoved a prajem pekny den

    Dobrý deň,
    ak ste si vytvorila pri predošlom tehotenstve protilátky anti D tak sa už nedá nič robiť.
    Možete teraz si dať nabrať krv, či sú protilátky prítomné v krvi. Počas tehotnosti Vám bude opakovane sledovaná hladina protilátok, ak bude stúpať, tak sa zrejme vyvolá predčasný porod, alebo sa podá transfúzia plodu v maternici, všetko však podľa vývoja situácie. Je však možné, že ste si protilátky nevytvorila a všetko dopadne dobre.