• Prenášanie

    Dobrý deň, pán doktor. Mám 26 rokov. Termín pôrodu podľa poslednej menštruácie mám na 23.3. 2008, podľa sona už mal byť 16.3.. Je to druhé bezproblémové tehotenstvo, čakám chlapčeka, hlavička je už veľmi nízko, od 17.3. je krčok otvorený zhruba na špičku prsta, aj kontrakcie mávam, ale zatiaľ sa to nikam neposúva. Pohyby cítim, pravidelne chodím na prietoky aj pásy, všetko je zatiaľ Ok. Chcem sa spýtať, dokedy ma môžu takto nechať prenášať bábetko? Nieje to nebezpečné pre dieťa, keby sa náhle ničo skomplikovalo? Nie je lepšie vyvolať pôrod? Zajtra idem opäť na kontrolu. Prosím o Vašu odpoveď a vopred Vám ďakujem.

    Dobrý deň,
    ak ide o termín stanovený prvým ultrazvukom v prvom trimestry, tak by ste mala porodiť 14 po termíne. Preto sa obvykle 10 dní rodička prijme a začne sa porod vyvolávať, aby sa to do tých 4 dní stihlo.