• generiká

    Pán doktor, je nejaký rozdiel v antikoncepčných tabletkách, ak ide o originál, alebo genericku kopiu? Je pravda, že originál je "kvalitnejší" a má menej nežiaducich a vedlajších učinkov? Aký je Váš názor? vdaka

    Dobrý deň,
    nie som farmaceut, ale podľa mojich informácií farma firmy musia jednoznačne garantovať aj pri generiku rovnakú účinnosť ako má originál.
    Ale počúvam niekedy od kolegov ale aj od pacientov aj pri iných liekoch, že majú pocit, akoby generiká boli menej účinné, ja osobne s tým skúsenosť nemám. Jedna bývalá kolegyňa užívala antikoncepciu takmer každý mesiac od inej firmy (ale rovnaké zloženie), podľa toho, čo sa jej podarilo zohnať a nemala s tým žiadne problémy.