• Možná nákaza

    Dobrý deň,
    stala sa mi skutočne nepríjemná vec. Až po skúšaní nových legín, som si na nich všimla v rozkroku značné zašpinenie cudzím vaginálnym sekrétom, eShop mi odoslal nosené legíny. Pri skúšaní som mala iba tango nohavičky, je v tomto prípade možná nákaza HPV, a i.? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    v podstate možno povedať, že ak bol sekrét na legínach zaschnutý, tak je málo pravdepodobné, že by niektorý patogén prežil. Udáva sa, že HPV prežije napríklad na uteráku asi 24 hodín.
    Aj keby náhodou (vysoká nepravdepodobnosť) na legínach boli živé HPV, oni potrebujú na vstup do tela drobné ranky na koži, ktoré vznikajú predovšetkým pri pohlavnom styku. Priloženie látky aj so živými HPV nemusí preto spôsobiť infekciu.
    Celkovo sa udáva, že prenos HPV predmetmi (uteráky, bielizeň, sexuálne hračky, lekárske nástroje) je vysoko nepravdepodobný.