• mozna nakaza TBC a tehotenstvo

    DD pan doktor,
    akurat vcera sme sa dozvedeli, ze manzelova babicka, s ktorou sme boli niekolkokrat v kontakte ma TBC. Rodinny prislusniki zijuci v spolocnej domacnosti s babickou ma povinnu kontrolu na TBC, nam ostatnym rod. prislusnikom vysetrenie odporucili. Chcela by som sa spytat na Vas nazor na tieto vysetrenia tykajuce sa TBC pocas tehotenstva. Momentalne som v 17. tyzdni tehotenstva. Dakujem, s pozdravom Anna Benova.

    Dobrý deň,
    riziko nákazy je minimálne.
    I keď je snímkovanie hrudníka v tehotnosti bezpečné, ja osobne si myslím, že ho nemusíte absolvovať v tehotnosti, bude stačiť po porode.