• Botox a tehotenstvo

    Dobry den,
    kolko po aplikacii botulotoxinu (Dysport 500) na tvari je v proiadku byt tehotna?Je nejaka doba po aplikacii(napr mesiac,dva) kedy by zena nemala ostat tehotna? Alebo je OK byt tehotna aj mesiac po? Dakujem.

    Dobrý deň,
    nenašiel som dáta o tom za akú dobu je možné po aplikácii botulotoxínu otehotnieť. Nie sú však dôkazy o jeho škodlivosti ak sa podáva aj počas tehotnosti. Kozmetické zákroky sa vo všeobecnosti počas tehotnosti neodporúčajú, ale nezistil som, ako dlho po podaní sa neodporúča gravidita.