• Kojenie a bolesti

    , Autor: Kity

    Dobrý deň, mám,15.mes.3.dieťa a aj ďalšie dve deti sú ešte školkári, chcem sa opýtať keď kojím či môžem vplyvom hormónov pociťovať častejšie bolesti kostí, kĺbov, šliach,príp. či stále môžem zadržiavať nejakú vodu v tele, nikdy som s tým nemala predtým problém,, bolesti sú striedavé,je to celková záťaž aj nosenie dieťatka a nemám priestor zatiaľ niečo cvičiť, pociťujem aj zášklby svalov, pichanie v nohách, či mi viete odporučiť nejaké vitamíny, krvné testy mám ok, ďakujem pekne za odpoveď.

    Dobrý deň,
    dojčenie je záťaž na organizmus, predovšetkým na metabolizmus vápnika, čo by sa mohlo prejavovať uvedenými príznakmi. Skúste si nasadiť D vitamín (hoci teraz máme dostatok slnka, a nemal by byť s tým problém). Zvýšte aj príjem mliečných výrobkov, ideálne jogurty a iné probiotické výrobky.