• Opuch noh v 28 tt

    Dobry den pan doktor som na konci 28 tt a zacali mi opuchat nohy nad prstamy . Zda sa mi ,ze lava viac ako prava aj ked sa toho dotknem to trocha boli. Tlak mam ok aj beriem nam magnerot.Akurat co vyslo v krvi ,ze som zavodnema trocha a mam lahku anemiu ,vraj to je bezne. Je to normalne takto skoro aby opuchali? Ci treba to riesit hned ? Nakolko poradnu mam az 28.6.dakujem

    Dobrý deň,
    ak Vám nohy opúchajú asymetricky, teda jedna viac ako druhá, je potrebné vyhľadať čo najskôr lekára, lebo môže ísť o trombozu.
    Inak sú opuchy nôh v tehotnosti bežné, sú spôsobené znížením obsahu bielkovín v krvi a tým voda z krvi uniká mimo ciev do tkanív. Zvýšte príjem bielkovín.