• HPV očkovanie

    Otázka:
    Dobrý deň, mám 12-ročnú dcéru, a zvažujeme očkovanie proti HPV. Odporučili by ste ho? Ako je to s platením - prepláca ho poisťovňa, alebo ho hradíme my? Dcéra je poistená v Dôvere.

    Dobrý deň,
    očkovanie proti HPV určite veľmi odporúčam všetkým aj moje deti sú a budú zaočkované akonáhle na to príde čas.
    Neexistuje žiadny argument proti očkovaniu, jednak veľmi podstatne znižuje riziko vzniku rakoviny krčka maternice, pri kombinovanej vakcíne chráni aj pred ochoreniami vulvy - kondylómami.
    Na argument, že stačí chodiť na prevencie treba povedať, že ak sa zistia zmeny na krčku maternice pri preventívnej prehliadke, rieši sa to konizáciou, čím sa skracuje funkčná dĺžka krčka a zvyšuje sa riziko predčasného pôrodu v nasledujúcej tehotnosti. Takže ak si zaočkujete dcéru, chránite aj zdravie vnúčaťa.

    Vaša poisťovňa Dôvera prepláca 2 vakcíny do výšky až 70 % nákladov za očkovanie do maximálnej výšky 130 €.
    Bližšie informácie nájdete tu:
    https://www.dovera.sk/poistenec/benefity/vsetky/prispejeme-vam-na-
    dobrovolne-ockovanie