• nepost.porod

    pan doktor este mam na Vas jednu otazku...porod skoncil akutnou sekcoiu pre nepostupujuci porod z hroziacou hypoxiou-to uz som pisala.maly mal 4100 a 54cm..chcem sa spytat ako to je preco dieta nepostupuje do porodnych ciest moze za to velkost dietata?? alebo su tam aj iny faktory... druhe babo by mohlo ist sponntane .lekar hovoril ze bude mat do 3500 a nevyslo tak sa pytam.

    Dobrý deň,
    nepostupujúci porod je iba príznak, nie je to diagnóza. Lekár by mal napísať aj prečo porod nepostupuje, príčiny sú cca. 3.
    1. slabá činnosť matenrice, nedostatočné kontrakcie
    2. dobré kontrakcie ale nepoddajný krčok maternice
    3. nepomer medzi plodom a panvou - plod je príliš ve'lký a nedostane sa do panvy, alebo vstupuje do panvy nejako atypicky.