• tehotnosť

    Dobry deň,
    Momentálne som v 13 týždni tehotenstva a zatiaľ podľa ultrazvuku a krvných testov je všetko v poriadku. Moje tehotenstvo sme však s partnerom neplánovali, takže po nechránenom pohlavnom styku som užila tabletu po (Escapelle) asi do 48 hodín. Avšak účinok tejto tabletky nebol taký, aký mal byť. Môjho gynekológa som sa už pýtala, či to mohlo nejako ublížiť bábätku, povedal mi, že ak to príroda zariadila takto, že to moje dieťa prežilo, nemalo by to ani nijako inak ovplyvniť jeho vývoj. Môjmu gynekológovi dôverujem, ale chcela by som počuť aj názor iného odborníka. Ešte by som sa chcela opýtať, či alkohol (konkrétne raz červené víno a likér), ktorý som pila ešte predtým ako som vedela o tom, že som tehotná, mohol nejako ovplyvniť vývoj bábätka. A moja posledná otázka je, či sa vlastne robia nejaké genetické testy, ktoré by zistili, či sa dieťa vyvíja skutočne genetický dobre. Môžem povedať, že ma neustále prenasleduje to, že som tomu maličkému tou tabletkou po ublížila. Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    áno je to tak, plod reaguje na začiatku všetko alebo nič, buď sa potratí, alebo nebol poškodený.
    Alkohol je súčasťu vývoja skoro všetkých plodov na začiatku gravidity nemusíte sa stresovať. Testy sa robia, aj ultrazvukové aj krvné.