• bolest a palenie prsnikov neustupuje

    Som po UPT 9 tyzdnov. Odvtedy som mala jeden krat menstruaciu, teraz ocakavam dalsiu. Moj problem spociva v bolestivosti prsnikov a paleni prsnikov. Od tehotenstva a naslednom UPT ma neprestali boliet prsniky a sem tam pocitujem aj palenie v nich. Nieje to len teraz pred menstruaciou, ale je to stale od tej udalosti. Na kontrole som to gynekologovi spominala tesne po zakroku, a povedal, ze to je normalne. Ale ja som ocakavala ze po prvej menstruacii bolestivost a palenie vymyzne, ale nevymyzlo. Prosim Vas cim to moze byt? Moze tato bolestivost ovplyvnovat aj moje plodne dni, ovulaciu? Dakujem velmi pekne. Mam 29 rokov

    Dobrý deň,
    bolesti prsníkov bývajú podmienené hormonálne, hromadením vody v nich pri vylučovaní gestagénov. Malo by to v ďalšom cykle ustúpiť, ak to neustupuje, spravte si pre istotu znovu tehotenský test a navštívte lekára.