• Výživový doplnok

    Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať, či si myslíte, že je potrebné (alebo by bolo dobré) brať výživové doplnky pred plánovaným otehotnením. Už týždeň beriem femibion 800,práve tých pár dní mám pocit búšenia srdca, miernej nevoľnosti a únavy. Neviem, či to náhodou nie je iba psychického rázu (plánovanie tehotenstva je pre mňa podrobné analyzovanie, čo ma úplne vyčerpáva), alebo to mohli zapríčiniť tie tabletky. A ak je vhodné ich brať, vraj je dobré ich užívať aspoň mesiac. ak teda otehotniem a tabletky beriem len týždeň, znamená to, že absolútne nemalo zmysel ich užívať? Prvú dcérku sme neplánovali ani som nič neužívala a všetko bolo v poriadku a akési ľahšie...
    A ešte otázka, pri prvom tehotenstve som mala tehotenskú cukrovku, avšak nezanechala na dcérke žiadne prejavy (že by mala väčšiu hmotnosť a podobne). Je možné sa nejak pred tehotenskou cukrovkou chrániť už pri plánovaní tehotenstva? ďakujem pekne.

    Dobrý deň,
    neviem, či by nebola vhodná aj psychologická konzultácia, takéto oduševnené plánvoanie s telesnými prejavmi mi príde až patologické.
    Neberte žiadne lieky, otehotnite a bude to.