• zlatý safylokok

    Mám nového partnera asi 1 rok. Približne od vtedy mám rôzne gynekolog. problémy, ktoré sa neustále vracajú, hlavne bakteriálneho pôvodu. Bola som liečená aj ATB, ktoré ale taktiež nepomohli. Pri poslednej návšteve gynekol. ambulancie mi lekárka oznámila, že mám zlatého stafylokoka. Je možné, že som sa nakazila od priatela? Je potrebné, aby sa liečil aj on? Ako sa môžem chrániť, keď on ne je ochotný ísť k lekárovi? A dá sa to vôbec úplne vyliečiť? Ďakujem.

    DObrý deň,
    kúpte si dve balenia canesten vaginálny krém a balenie čípkov Lactovag. Užívajte ten canesten aspoň 10 dní a potom dlhodobo Lactovag, stav sa upraví. Partner sa liečiť nemusí, zlatý stafylokok nerobí uvedené problémy.