• ockovanie

    Dobry den. Mam 27 rokov, som 9 mesiacov po porode a moj gynekolog mi na preventivnej prehliadke doporucil ockovanie proti rakovine krcka maternice. Vazne o tom uvazujem, ale neni to uz trosku neskoro? Aky mate na to nazor vy? Dakujem

    DObrý deň,
    HPV vírus sa prenáša pohlavným stykom. Ak ho Váš partner má, tak už ho máte aj vy. Ak ho nemá a on nevystrieda partnerkku a vy partnera, tak HPV nedostanete, a očkovanie je zbytočné.
    O tom to je.