• očkovanie v prvom alebo druhom týždni tehotenstva

    Dobrý deň, asi tak v prvom alebo druhom týždni tehotenstva som sa dala prvýkrát zaočkovať proti kliešťovej encefalitíde, to že som tehotná som zistila až neskôr, chcela by som vedieť, či som tým mohla bábätku nejako ublížiť a ešte, či to môže mať nejaký súvis s "Davnovou chorobou" (pretože výsledky krvi na tuto chorobu mi vyšli 1:320, čo je vzhľadom k veku 22r.- 1:1500 vyššie) Veľmi ma to trápi lebo sa bojim aby mojou chybou nebolo maličké choré. Dakujem velmi pekne

    Dobrý deň,
    takéto náhodné očkovanie je časté. Vy ste predsa nevedela, že ste tehotná, preto sa nestresujte. Účinok vakcíny na plod nebol skúmaný, ale predpokladá sa že je bezpečná. Avšak je to očkovanie živým oslabeným kmeňom, preto Vám nemožem garantovať 100% istotu, na druhej strane výrobca doporučuje očkovať tehotné ak je to nutné, to znamená, že sa nedokázalo že by tto škodilo.
    Výsledky testov na Downa s tým na 100% nesúvisia.