• postoj

    Odpovedá MUDr Jozef Záhumenský Dobrý deň,
    možete mi napísať kde zabíjajú dieťa v 21. týždni na vlastnú žiadosť ?????? Ak na to nebola medicínska indikácia tak je to trestný čin.

    ... no ako "pekne" ste to napisali, ze zabijaju ...
    na vlastnu ziadost znamena z vlastneho rozhodnutia, teda rozhodnutia po genetickom vysetreni. Ale to nie je dolezite, k trestnemu cinu by som sa urcite nepriklanala.

    Ale dakujem za odpoved, najskor ste ma dost prekvapili, nasledne upokojili, takze je to v poriadku ;)

    Dobrý deň,
    :)
    Podstatná informácia mi chýbala !!!!!
    Genetická indikácia, nie je vlastná žiadosť. Takže je to ok, je to legálne a správne :). Reagujem podráždene preto, lebo občas k nám prídu nezodpovedné pacientky po 12. týždni a chcú ukončiť tehotnosť na vlastnú žiadosť a potom to riešia cez rozne psychiatrické indikácie.