• Problémy po pôrode

    Dobrý deň pán doktor, mám necelé 3 mesiace po pôrode a trápi ma pár veci. Stále cítim, že sa mi točí hlava, nie je to celý deň len niekedy, sú to také slabé mdloby som vtedy strašne slabá a vidím tak akosi "bielo" najprv som myslela, že je to "absťák" po vysadení kávy, ale trvá to pridlho, taktiež ma bolí pravá noha, bolí ma lýtko a chodidlo ma akoby páli...Toto ma trápilo už po prvom pôrode pred tromi rokmi, teraz to pretrváva a je to horšie a horšie, hlavne večer. A taktiež ma bolí pravá ruka (ľavá tiež, ale to sa dá vydržať) už v prvom tehotenstve ma veľmi bolievali ruky - zápästia mi aj tŕpli a vtedy mi lekár povedal, že to je v teh. normálne, ale mne to ostalo a na tej pravej ruke už je to fakt dosť silné...Boií ma celé zápästie, aj prsty, sústavne mi tŕpne ruka. Chcem sa opýtať, či to nemôže byť syndróm karpálneho tunela, lebo to máme v rodine...Moja teta už to má aj operované.A chcem poprosiť o radu, či sú tieto moje "stavy" spôsobené tehotenstvom a pôrodom a či s tým ísť za gynekológom, alebo k praktickému lekárovi...Ďakujem a prepáčte, že je toho moc :)

    Dobrý deň,
    takže mdloby a závraty možu byť prejavom anémie po porode, ktorá je častá, alebo nežiadúce účinky liekov na tlak. Dajte si kávu, pri kojení neškdí.
    Bolesti nohy možu byť závažnou komplikáciou, potrebné je interné vyšetrenie na vylúčenie trombózy, ruka je zrejme naozaj dosledkom syndrómu karpálneho tunela, to sa spraví, až odpuchnú nervy.